اشتیاق استقلال استقلال ارمنستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

اشتیاق: استقلال استقلال ارمنستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار سیاست خارجی با سیاست‌های کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر داریم / قطر

وزیر خارجه قطر در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه گفت که بایستی اختلافات با کشور عزیزمان ایران را از طریق گفت‌وگو حل کرد.

با سیاست‌های کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر داریم / قطر

قطر: با سیاست های کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر داریم

عبارات مهم : ایران

وزیر خارجه قطر در مصاحبه ای روز پنجشنبه گفت که بایستی اختلافات با کشور عزیزمان ایران را از طریق گفت وگو حل کرد.

به گزارش فارس، وزیر خارجه قطر در مصاحبه ای راجع به رابطه کشورش با کشور عزیزمان ایران اظهارنظر کرد.

با سیاست‌های کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر داریم / قطر

محمد بن عبدالرحمن الثانی در گفت وگویی در موسسه «امریکن اینترپرایز» در پاسخ به سوالی راجع به رابطه کشورش با کشور عزیزمان ایران گفت: «باید جغرافیای منطقه را در نظر بگیریم. ما فقط یک مرز زمینی داریم، که آن هم با عربستان است که مسدود شده است است.»

دیپلمات قطری اضافه کرد: «در شرق خود امارات را داریم و در سمت دیگر بحرین را داریم. کشور عزیزمان ایران تنها مسیر ما در شمال هست. قطر با کشور عزیزمان ایران مرز یکسان و بزرگترین میدان گازی یکسان را دارد. بنابراین عادی است که این روابط را داشته باشیم.»

وزیر خارجه قطر در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه گفت که بایستی اختلافات با کشور عزیزمان ایران را از طریق گفت‌وگو حل کرد.

او اضافه کرد: «بعد از محاصره، کشور عزیزمان ایران تنها مسیر پرواز، تردد و انتقال مواد غذایی، اقلام و دارو به قطر بود. ما هیچ دسترسی دیگری جهت انتقال اقلام خود نداریم. این بدان معنی نیست که ما با سیاست های کشور عزیزمان ایران موافق هستیم یا به این کشور نزدیک تر شده است ایم، این مسئله هرگز جهت ما مطرح نبوده است.»

الثانی اضافه کرد: «ما همواره بین روابط اقتصادی و روابط سیاسی تمایز قائل شده است ایم. ما از قوانین بین المللی تبعیت می کنیم و در عرصه سیاسی با سیاست های کشور عزیزمان ایران در بسیاری از موارد اختلاف نظر داریم.»

او گفت: «قطر در مسئله سوریه در سوی مخالف [ایران] قرار دارد، قطر در عراق در سوی دیگر معادله قرار دارد، قطر در یمن در سوی دیگر قرار دارد، ولی راه پیشرفت در این مسائل، از طریق درگیری و میدان نبرد نیست، ما با هم در یک منطقه زندگی می کنیم و هرکداممان باید درک کنیم که باید به حاکمیت یکدیگر احترام بگذاریم، باید بر اصول اساسی امنیت و همزیستی مسالمت آمیز توافق داشته باشیم و هیچ یک در امور داخلی دیگری دخالت نکند و هیچ کشوری علیه کشور دیگر کارها خصومت آمیز انجام ندهد. ما اعتقاد به گفت وگو هستیم و اعتقاد داریم که باید کانال های گفت وگو را باز نگه داشت.»

با سیاست‌های کشور عزیزمان ایران اختلاف نظر داریم / قطر

دیپلمات قطری تأکید کرد: «تنها راه حل، راه حل سیاسی هست. هیچ یک از درگیری های منطقه راه حل نظامی ندارند. اگر به آنچه در مناطقی مانند یمن رخ می دهد، هزینه ای که مردم داده اند چه بوده است؟ در سوریه مردم چه هزینه ای داده اند؟ در عراق هم مردم زیادی بی خانمان شدند و بسیاری هزینه های امنیتی دادند.»

او همچنین گفت: «این مردم یمن، سوریه و عراق که هزینه اش را می پردازند. آیا آن ها مستحق این هستند که ما به این جنگ و فشار ادامه دهیم تا نهایتا به این نشانه برسیم که کشور عزیزمان ایران را پای میز مذاکره بیاوریم و مسئله را حل کنیم؟ نه، آن ها مستحق چنین وضعیتی نیستند. تصور می کنم که ما باید همین حالا همه چیز را متوقف کنیم و بر سر اصولی توافق کنیم که همه باید به آن پایبند باشند. نهایتا که باید به سراغ گفت وگو برویم. بیائید همین حالا مسیر را کوتاه کنیم و الان به گفت وگو بپردازیم.»

وزیر خارجه قطر در مصاحبه‌ای روز پنجشنبه گفت که بایستی اختلافات با کشور عزیزمان ایران را از طریق گفت‌وگو حل کرد.

واژه های کلیدی: ایران | سوریه | سیاست | سیاسی | اخبار سیاست خارجی

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs