اشتیاق استقلال استقلال ارمنستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

اشتیاق: استقلال استقلال ارمنستان اخبار ورزشی و نتیجه های مسابقات

گت بلاگز اخبار حوادث شرح تعقیب و گریز مرگبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران

سه مامور آگاهی و سه مامور اداره اطلاعات پلیس سبزوار که در تعقیب یک متهم باعث کشته شدن سه نفر و مجروح شدن یک سرباز وظیفه شده است بودند دیروز پای میز محاکمه ایستا

شرح تعقیب و گریز مرگبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران

شرح تعقیب و گریز مرگبار در تهران

عبارات مهم : سرباز

سه مامور آگاهی و سه مامور اداره اطلاعات پلیس سبزوار که در تعقیب یک متهم باعث کشته شدن سه نفر و مجروح شدن یک سرباز وظیفه شده است بودند دیروز پای میز محاکمه ایستادند. در این تعقیب و گریز متهم فراری، برادرش و یکی از دوستانش جان سپردند.

به گزارش جام جم، پیگیری به این پرونده از چهارم آبان ماه سال 94 به دنبال تیراندازی شش مامور پلیس به یک خودروی پراید سفید در اتوبان خاوران شروع شد.

ماموران پلیس که در تعقیب یک قاتل فراری بودند با دو دستگاه سمند و پژو به تعقیب یک پراید سفید که متهم تحت تعقیب در آن نشسته بود، پرداختند و سد راه این ماشین شدند سپس ماموران با کلاشینکف و کلت به سمت چهار سرنشین پراید شلیک کردند. در نتیجه سه سرنشین ماشین از جمله متهم فراری به نام فرشید 24 ساله، برادر 30 ساله اش فرشاد و یکی از دوستانش به نام عباس 26 ساله فوت شدند و سرنشین دیگر که سرباز وظیفه کلانتری خلیج فارس بود، مجروح و به بیمارستان انتقال یافته شد.

شرح تعقیب و گریز مرگبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران

ماموران پلیس در بازجویی ها گفتند: با نیابت قضایی که از دادسرای سبزوار داشتیم شش نفری به تعقیب یک مرد جوان که مظنون به قتل بود، پرداختیم. مظنون را حوالی افسریه شناسایی کردیم و در جریان تعقیب و گریز ناچار به شلیک شدیم.

در حالی که روشن شده است بود شلیک شتاب زده صورت گرفته است جهت ماموران پلیس کیفرخواست صادر و پرونده ارزش به اتهام قتل عمدی به دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران فرستاده شد و آنها دیروز پای میز محاکمه ایستادند.

سه مامور آگاهی و سه مامور اداره اطلاعات پلیس سبزوار که در تعقیب یک متهم باعث کشته شدن سه نفر و مجروح شدن یک سرباز وظیفه شده است بودند دیروز پای میز محاکمه ایستا

در جلسه پیگیری به این پرونده که در شعبه دوم دادگاه کیفری یک استان پایتخت کشور عزیزمان ایران به ریاست قاضی زالی و با حضور یک قاضی مستشار تشکیل شد اولیای دم سه قربانی حاضر شدند، ولی تنها مجروح این اتفاق که سرباز کلانتری خلیج فارس بود، حضور نداشت.

اولیای دم یک به یک به تشریح شرح شکایت پرداختند و جهت شش متهم این پرونده به اتهام همکاری در سه قتل حکم قصاص خواستند. نماینده دادستان نیز جهت متهمان به اتهام سه قتل عمدی،تخریب کردن عمدی خودروی پراید و مجروح کردن سرباز وظیفه مجازات خواست.

پدرفرشید گفت: پسرم به خاطر قتلی که در سبزوار رخ داده بود تحت تعقیب پلیس قرار داشت. مدتی پیش به یک نفر در سبزوار شلیک و او کشته شد.پسرم در آن ماجرا دخالتی نداشت، ولی پلیس به او مظنون شده است بود. ولی هیچ مدرکی علیه او به دست نیامد. دو پسرم و دوستشان در این ماجرا بی علت و بی گناه کشته شدند.

شرح تعقیب و گریز مرگبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران

اولیای دم دیگر نیز درخواست قصاص را مطرح کردند.

سپس متهم ردیف اول که مامور پلیس اطلاعات سبزوار بود در جایگاه خاص ایستاد و گفت: ما از پارک زیتون پاکدشت در تعقیب پراید موردنظر بودیم. حتی این ماشین را 20 کیلومتر تعقیب کردیم تا این که به اتوبان خاوران رسیدیم. در این مدت چهار بار با پلیس 110 تماس گرفتیم و درخواست نیروی کمکی کردیم. قرار بود از کلانتری 157 مسعودیه جهت ما نیروی کمکی بفرستند ولی هیچ نیروی کمکی جهت ما فرستاده نشد .

سه مامور آگاهی و سه مامور اداره اطلاعات پلیس سبزوار که در تعقیب یک متهم باعث کشته شدن سه نفر و مجروح شدن یک سرباز وظیفه شده است بودند دیروز پای میز محاکمه ایستا

ما از پلیس پایتخت کشور عزیزمان ایران خواستیم خیابان را ببندد ولی به ما اجازه ندادند. ما جهت متوقف کردن پراید تحت تعقیب چند تیر هوایی نیز شلیک کردیم. من خودم بی سیم را به راننده پراید نشان دادم تا ماشین را متوقف کند، ولی راننده پراید به سرعت ماشین اضافه کرد.

وی ادامه داد: من و دو نفر از همکارانم، سوار پژو و سه مامور آگاهی نیز سوار سمند در تعقیب پراید بودیم. هوا تاریک بود و ما نمی دانستیم برادر فرشید روی صندلی شاگرد نشسته و دو نفر دیگر نیز روی صندلی عقب قرار دارند.

شرح تعقیب و گریز مرگبار در پایتخت کشور عزیزمان ایران

ما حتی به لاستیک های پراید شلیک کردیم، به طوری که دو لاستیک عقب پراید پنچر شد و راننده به سمت لاین تندرو منحرف شد.او همچنان با سرعت در حرکت بود. خودروهای سمند و پژو مماس با پراید در حرکت بودند که راننده پراید یکباره ماشین را متوقف کرد تا دنده عقب حرکت کند .همان موقع فرشید از ماشین پیاده شد و دستش را به سمت کمرش برد.

ما فکر کردیم قصد دارد کلت بیرون بیاورد و به سمت ما شلیک کند، به همین خاطر همگی به سمت پراید شلیک کردیم. بعد از کشته شدن فرشید متوجه شدیم او در کمرش یک قبضه قمه داشته که می خواسته آن را بیرون بکشد.

این مامور پلیس گفت: من قبول دارم با کلاشینکف 12 تیر ،شلیک کردم. فرشید و فرشاد به خاطر اصابت گلوله به سرشان کشته شدند، ولی سرباز وظیفه به خاطر برخورد گلوله زخمی شد و این عنوان نشان می دهد من و همکارانم به سمت پایین ماشین شلیک کرده بودیم و نمی دانستیم غیر از فرشید سه نفر دیگر نیز در ماشین حضور دارند.

سپس متهم دیگر به دفاع پرداخت و گفت: سربازی که در این ماجرا زخمی شد قبلا گفته بود به عنوان مسافر سوار پراید شده است بود.ما هیچ خصومتی با او نداشتیم که بخواهیم به سمت آنها شلیک کنیم.

وی در پاسخ به پرسش قاضی راجع به این که چطور متوجه حضور سه نفر دیگر در ماشین نشده بودید، گفت: شب بود و خودروها با نور اوج حرکت می کردند به همین خاطر ما چیزی نمی دیدیم.

چهار متهم دیگر نیز منکر اتهام قتل عمدی شدند و حرف های دو متهم اول را تائید کردند.

در آخر جلسه هیات قضایی وارد شور شد تا رای صادر کند.

واژه های کلیدی: سرباز | ماشین | سبزوار | سربازی | در ماشین | تعقیب و گریز | اخبار حوادث

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : getblogs